Cool Colors Plus

Her iklimde formunun zirvesinde

Güncel techprofil koleksiyonunun tüm tasarımları, patentli cool colors teknolojisi ile donatılmıştır. Doğrudan güneş ışığında bile profillerin daha az ısınmasını sağlar. Kanıtlanmış teknolojinin bir başka gelişimi de cool colors PLUS filmidir. Özellikle koyu yüzeylerde, ısı emilimini azaltmada daha verimli olmasını sağlayan 3 katmanlı bir yapı ile karakterizedir.

 

Yenilikçi

Renkli filmler temel olarak IR radyasyonunun sadece bir kısmını yansıtabilir. Bu nedenle radyasyonun bir kısmı da altındaki alt tabakaya çarpar. Bu substrat koyu renkli ise, IR radyasyonu emilir ve ısıya dönüştürülür. Cool colors PLUS filmlerde bu, mükemmel yansıtıcı özelliklere sahip beyaz alt film tarafından önlenir. Isı emilimini azaltmada mümkün olan en iyi değerleri sağlar, böylece sıcak bölgelerde endişe duymadan koyu renkler bile kullanılabilir. Teknoloji ayrıca, UV koruma özelliklerine sahip, 60 μm kalınlığındaki yenilikçi akrilat tabakası sayesinde hava koşulları testlerinde mükemmel sonuçlar elde eder.

 

Fonksiyonel

Piyasadaki mevcut ısı optimizasyonlu çözümlere kıyasla, cool colors PLUS, termal ölçümlerde 5 ° C daha iyi sonuçlar verir. Bu gelişme, pencere konstrüksiyonunda renkli profillerle çalışmada çok daha fazla olanak sağlamaktadır. Bu olağanüstü özellik nedeniyle, film kendini tüm dünyadaki aşırı iklim bölgelerinde kullanım için nitelendiriyor.

 

Güvenli

Cool colors PLUS, yalnızca ısı birikiminin azaltılmasında değil aynı zamanda hava koşulları testinde de mükemmel değerlere ulaşır. Bu nedenle, cool colors PLUS için 10 yıla kadar dünya çapında bir garanti uygulanır. Bu yüzden cool colors PLUS filmler, sıcak iklim bölgelerinde dış mekan bileşenlerinin kaplanması için ilk tercihtir.