Dış Mekan Folyoları

En yüksek performanslı yapı elemanları

30 yılı aşkın bir süre önce plastik pencerelerin başarı öyküsübaşladığında yalnızca tek bir renk seçeneği vardı: beyaz. Bugün ise inşaat sahipleri, mimarlar ve planlamacılar pencere profilleri, kapı pervazları, garaj kapıları ve cephe elemanları için birçok renk, doku ve dekor arasından tercihlerini yapabilir. Bu geniş çeşitlilik, yapı elemanının değerini görsel açıdan artırmakla kalmayan, onu aynı zamanda çok uzun bir süre koruyan, hava koşullarına dayanıklı folyo ile kaplama sayesinde mümkün olmaktadır. Yüzey işleme uzmanı ve sektörel yeniliklerde lider bir kuruluş olarak, skai® Dış Mekân Folyomuzla folyolamanın gitgide daha çok yaygınlaşmasına önemli katkılar sağlamaktayız. 20 yılı aşkın bir süredir dış mekân uygulamalarında yol gösterici.

Pencerelerde mükemmel yüzey etkisi

Plastik pencerelerin tasarımı söz konusu olduğunda, pencere profili folyosu neredeyse erişilmez üstünlüklere sahiptir. Folyolanmış profiller artık Alman ve Avrupalı sistem üreticilerinin tercihi hâline gelmiştir. Folyoya çok sayıdaki avantajlarından dolayı güvenen bu üreticiler, folyolu kaplama teknolojisini üretim yelpazelerine katmışlardır. Buna yenilikler ve kapsamı gittikçe genişletilen garanti koşullarının yanı sıra, RAL Kalite Güvence Birliğinin güdüm, koordinasyon ve aracılık çalışmaları katkıda bulunmuştur. Ancak bunun ötesinde, pencere profili folyolarının sunduğu geniş fırsat ve olanakların piyasa ve tüketiciler tarafından takdir edilmiş olması da bu gelişmelerde büyük rol oynamıştır. Daha önce plastik pencerelerde bu şekilde görülmemiş renk ve dekor çeşitliliğinin dışında, skai® ürünlerimiz uzun kullanım ömrü ve kolay temizlenme olanağı ile öne çıkmaktadır. Yüzeyin kendine has homojenliği, folyo hangi yapı elemanlarında kullanılacak olursa olsun her zaman koruyor olması da tüm bu özelliklere bir avantaj daha eklemiştir. İnşaat sahibi belirli bir dekoru seçtiğinde pencereler, sanki her şey tek bir kalıptan çıkmış gibi, giriş kapısı ya da garaj kapısına mükemmel bir uyum sağlayacaktır. Portföyümüzde toplam olarak yaklaşık 100 farklı renk ve dekor vardır. Bunların neredeyse tamamı stok ürünü olan, aralarında çok sayıda tek renkli yüzeyler, ahşap dekorları, Metbrush ve Alux çeşitleri bulunan skai® koleksiyonumuza ait ürünlerdir.

Serinlik, standart bir özelliğidir

Koyu yüzeyler, güneşte açık renkli yüzeylere göre çok daha fazla ısınır. Bu husus özellikle Akdeniz ülkelerinde kullanılan plastik pencerelerde önemli bir rol oynamaktadır. Çünkü, absorbe edilen ısı miktarı ne kadar büyük olursa, sistem de o denli istikrarsız olur. Ancak, piyasaya buna rağmen koyu renk ve dekorlar da sunmak istediğimiz için skai® cool colors sistemini geliştirdik. Bu sistemde kullanılan özel pigmentler sayesinde güneşin yakın kızılötesi ışınlarının ısıl etkisi azaltılır. Bu teknoloji, söz konusu ışınların büyük oranda profilin içine nüfuz etmek yerine yüzey tarafından yansıtılmasını sağlamaktadır. Profile geçen ısı miktarı önemli ölçüde azalır, yüzey “cool”, yani serin kalır ve pencerede deformasyon meydana gelmez. Bu şekilde skai® cool colors pencerenizin kullanım ömrünü uzatır.

Geleceğin penceresi 

RAL Kalite Güvence Birliği ile birlikte skai® pencere profillerimizin özelliklerini sürekli olarak geliştirmeye devam ediyor ve böylece geleceğin penceresinin tasarımına büyük katkıda bulunuyoruz. Yeni RAL Kalite Güvence ve Denetim kurallarına göre 10 bin saat hava koşullarına maruz kalma süresi şartı arandığından burada yepyeni bir kalite düzeyine ulaşılmıştır. Ürettiğimiz folyolar ise şimdiden şart olmadığı halde 15 bin saat hava koşullarına maruz bırakılarak test edilir. En iyi sonuçları sağlayan skai® cool colors teknolojisinin üreticisi olarak ısı absorbesi alanında öncü bir kuruluşuz. Bu hususun RAL Kriterler Kataloğuna ilave edilmesi bizim önerilerimiz üzerine gerçekleşmiştir. Geleceğin penceresi konusunda bütüncül bir yaklaşım uygulayarak, tutkal/astar maddeleri, makine, koruyucu folyolar ve boya kalemleri üreticileri ile yakın bir diyalog ve düzenli bir bilgi alışverişine dayanan bir strateji takip ediyoruz. Son olarak da, kusurlara karşı sorumluluğu,  dünya çapında 10 yıla kadar, yükseltmiştik. Pratikte folyo kaplamasının gerçek kullanım ömrü daha şimdiden pencerelerin kullanım ömrüne eşittir.